logologo

Mercier Course, 70.léta, krásný originál

Moto na prodej  >  Bicykly - jízdní kola
 
Cena:
Dohodou
Mám zájem
Dostupnost:
Prodáno
 
Země původu: Francie
Stav exponátu: Původní
Počet kusů exponátu: 1
Počet exponátů ve stejné kategorii: 53
 
Informace o exponátu
Mercier Course, 70.léta, krásný originál
 
RADOST JEZDIT !!! Úvodem : Legendární francouzská značka jízdních kol Mercier byla založena v roce 1924 ve městě  Saint-Étienne p. Émile Mercierem. Značka má v roce 1933 profesionální cyklistický tým. V 60. letech je na vrcholu díky Raymondu Poulidorovi, který soutěžil s Jacquem Anquetillem v Tour de France. V roce 1964 získal Poulidor, mimo jiné, Milan-San Remo a Tour of Spain. Po vítězství na Vueltě začal Poulidor bojovat s Anquetillem v Tour de France v roce 1964. Poulidor skončil druhý . I když Poulidor nezískal vítězství v Tour u  fanoušků, byl mnohem populárnější než vítěz Anquetil. Poulidor jezdil od roku 1960 do roku 1977 u týmu Mercier .
Mercier zůstal v soutěžích až do roku 1984 (Joop Zoetemelk, byl první závodník, který vyhrál jak Olympijádu tak Tour de France, 1980).
Velmi krásné silniční kolo MERCIER - TUBES ALLÉGÉS SPECIAL PRO , GARANTE SERVICE DE COURSES  z počátku 70. let minulého století s původní  zachovalou oranžovou barvou a etiketami . Nádherně tvarované "mufny" lemované zlatými linkami.. Béžovoboké galusky, italské sedlo , černé omotávky, chromované ráfky,  atd atd.
Vybavení: rám:  TUBES ALLÉGÉS SPECIAL PRO  .Barva: původní oranžová se zlatým zdobením a bílo - černými nápisy MERCIER.  Přední vidlice kombinace chrom vs. lak - ukončení francouzsou trikolórou. Kované patky. Hliníková řidítka (berany) s černými omotávkami. krásně tvarovaný hliníkový představec PIVO - MADE IN FRANCE  .Brzdy: hliníkové MAFAC RACER, hliníkové páčky brzd  MAFAC . Nádherné  sedlo FRECCIA D´ORO, chromovaná sedlovka..Pod sedlem taštička na nářadí zn. REYDEL.  Přehazovačka , páčky přehazovačky, přesmykač, uchycení - vše: SIMPLEX. Galusky:  béžovoboké 700X28C (perfektní stav) . Chromované  ráfky  SAMIR - SAMINOX (Made in France), hliníkové středy ráfků NORMANDY,. rychloupínáky M. MATOM . Chromované páky šlapek ADUPRAT UNIVERSEL Hliníkové  šlapky: LYOTARD, klipsny:  chrom AFA, pumpička,  atd atd
Velmi hezky zachovalé silniční kolo MERCIER !!! Špičkový technický stav !!! Připraveno !!! Parádní klasika z počátku 70. let !!! (velikost "56" )