logologo

Velosolex Motobecane 3800 Export z Le Mans, r.85, krásné !!!

Moto na prodej  >  VeloSolex
 
Cena:
35 000 Kč
Mám zájem
Dostupnost:
Prodáno
 
Země původu: Francie
Rok výroby: 1985
Stav exponátu: Původní
Počet kusů exponátu: 1
Počet exponátů ve stejné kategorii: 6
 
Informace o exponátu
Velosolex Motobecane 3800 Export z Le Mans, r.85, krásné !!!
 
Velmi hezké a velmi vzácné francouzské motokolo VELOSOLEX  MOTOBECANE TYP 3800 EXPORT !!!
V roce 1985
přišla továrna Solex s další inovací svých velmi úspěšných modelů a to modelem 3800 "Export" , který se liší určitými změnamy od klasické verze S3800 :
Na typ EXPORT se adaptovala řidítka z modelu 5000 vč. spouštěcícho pákového mechanismu na pravé straně nádrže (posunutím páky dopředu se motor sklopil na přední kolo). Další inovací bylo umístění předního světlo zn. CEV  (vyráběné v Itálii) mezi řidítka . Kryt vzduchového filtru byl celý černý - tedy neměl nálepku s označením S3800. Toto logo se znovu objevilo v roce 1986. Označení 3800 se posunulo dolů na plast mezi kryt magneta a nádrž. Na rámu z obou stran byly nápisy Solex nebo Motobecane (model Motobecane byl vyráběn velmi málo, proto je v současné době o trochu vzácnější než "klasický" Solex ) . Samozřejmostí byla "otočná" rukojeť. "Nostalgicky" otočené hliníkové páčky brzd zůstaly.
Kromě tradiční černé barvy se  model vyráběl ještě ve 2 dalších barvách  a to červené a modré. (odstín Motobecane)
Toto krásné motokolo je
VELOSOLEX  MOTOBECANE TYP 3800 EXPORT z roku výroby 1985 od dobového podejce motokol Velosolex ve Francii: .MOBYLETTE , CYCLES - VELOSOLEX, M. LORMEAU, 16 BIS. RUE DE LA MAILLERIE, LE MANS, FRANCE. (etiketa tohoto prodejce je na zadním blatníku a je hezky zachovalá). Obsah motoru 49cm3. Jedná se o velmi hezky zachovalý,  zcela kompletní plně funkční stav vč. krásných dobových doplňků: originální zámeček Motobecane vč . 2 klíčků, ochranný chromovaný rám motoru, zrcátko, originální nářadí vč. 2 tlumících molitanů, pumpička.  Motokolo startuje na šlápnutí a jede velmi hezky !!! Vše funguje tak jak má!!! Je vybaveno nerezovým zrcátkem, má původní dobové nářadí, originál plastovou  pumpičku (Made in France), original chromovaný zvonek Motobecane,  atd atd..
Obě světla svítí, přední samozřejmě žlutě francouzsky. Chromy - excelentní stav. Motor běží nádherně. Plasty krásné, lesklé neponičené. Ráfky original RIGIDA - Made in France. 
Pneumatiky HUTCHINSON  - Made in France. Přední světlo original zn. CEV (Made in Italy) . Nápisy Motobecane, 3800  i kovový štítek na krku řidítek - velmi hezky zachovalé. Sedlo original Velosolex - PRYMA TRANSAT. Hliníkové páky šlapek, černé pedály - vše originál !!!
Celkově - velmi krásné motokolo zn. VELOSOLEX  - MOTOBECANE
3800 EXPORT v zcela kompletním plně funkčním stavu. Velmi krásné motokolo!!!