logologo

Mercier Sport, 77, dámské, velmi vzácné, super stav

Moto na prodej  >  Bicykly - jízdní kola
 
Cena:
Dohodou
Mám zájem
Dostupnost:
Prodáno
 
Země původu: Francie
Rok výroby: 1977
Stav exponátu: Původní
Počet kusů exponátu: 1
Počet exponátů ve stejné kategorii: 79
 
Informace o exponátu
Mercier Sport, 77, dámské, velmi vzácné, super stav
 
RADOST JEZDIT !!!  Legendární značka jízdních kol Mercier byla založena v roce 1924 ve městě  Saint-Étienne p. Émile Mercierem. Značka má v roce 1933 profesionální cyklistický tým. V 60. letech je na vrcholu díky Raymondu Poulidorovi, který soutěžil s Jacquem Anquetillem v Tour de France. V roce 1964 získal Poulidor, mimo jiné, Milan-San Remo a Tour of Spain. Po vítězství na Vueltě začal Poulidor bojovat s Anquetillem v Tour de France v roce 1964. Poulidor skončil druhý . I když Poulidor nezískal vítězství v Tour u  fanoušků, byl mnohem populárnější než vítěz Anquetil. Poulidor jezdil od roku 1960 do roku 1977 u týmu Mercier .
Mercier zůstal v soutěžích až do roku 1984 (Joop Zoetemelk, byl první závodník, který vyhrál jak Olympijádu tak Tour de France, 1980)
Velmi vzácné dámské silniční kolo MERCIER SPORT (FAIT MAIN CYCLES DES COURSES)  - TUBE ALLEGE M 28 - 26, z roku výroby 1977. Nádherná  barva : světlá zlatá metalíza s bílo-černými nápisy. Kolo je od dobového prodejce jízdních kol ve Francii: FABRE, CYCLES MERCIER, 3 BIS AV. WILSON, BEZIERS, FRANCE . (Etiketa tohoto prodejce je na  rámu pod sedlem a na svůj věk je  hezky zachovalá).Všehny nápisy Mercier jsou velmi krásně zachovalé.Kolo je připravené na sezónu. Excelentní technický stav !!! RADOST JEZDIT !!!
Popis a vybavení kola : lehčený rám M 28 - 26,  přední vidlice lak vs. chrom,  krásně gravírovaná přední vidlice v horní části nápisem a logem MERCIER, nádherná hliníková gravírovaná řidítka ATAX PROFFESIONEL GUIDONS PHILLIPE s bílo-čenými omotávkami, hliníkový představec  BELLERI s etiketou francouzské trikolory, hliníkové brzdy MAFAC RACER, hliníkové brzdové páčky MAFAC,  sedlo SAN MARCO, přídavné plastové blatníky BLUEMELS CLASSIQUE v černé barvě s ozdobnou "chromovou" lištou uprostřed,   přehazovačka, páčky, přesmykač  atd. vše SIMPLEX, béžovoboké galusky MICHELIN DYNAMIC CLASSIC 700 x 25C (perfektní stav), duralové ráfky MAVIC - Made in France , hliníkové středy ráfků NORMANDY, rychloupínáky MAILLARD, chromované šlapky LYOTARD + oranž.odrazky CIBIE, páky šlapek STRONGLIGHT, pumpička SKS,  atd. atd.
Excelentní technický stav !!! Připraveno na sezonu !!!
Nádherné velmi vzácné dámské silniční kolo !!!  Legenda!!!( velikost "53").  RADOST JEZDIT !!!