logologo

Peugeot André Courréges 1984, limit. edition

Moto na prodej  >  Bicykly - jízdní kola
 
Cena:
Dohodou
Mám zájem
Dostupnost:
Prodáno
 
Země původu: Francie
Rok výroby: 1984
Stav exponátu: Původní
Počet kusů exponátu: 1
Počet exponátů ve stejné kategorii: 98
 
Informace o exponátu
Peugeot André Courréges 1984, limit. edition
 
MADE IN FRANCE. LIMITOVANÁ EDICE !!! RARITA !!! VZÁCNOST !!! DESIGNOVÁ  ZÁLEŽITOST !!! SBĚRATELSKÝ KOUSEK !!!
Určeno pro: sběratele!!! Pro módní nadšence!!! Pro lidi, co mají rádi limitované edice !!! Pro lidi, co mají rádi něco vyjímečného !!! POUZE PRO VÁŽNÉ ZÁJEMCE !!! Jízdní kolo bylo prodáno dobovým prodejcem jízdních kol ve Francii: CYCLES-MOTOS, GEISWILLER, COLMAR, CONCESSIONNAIRE PEUGEOT. (etikety tohoto dobového prodejce jsou na rámu, zadním blatníku a na rámu pod sedlem). Kolo bylo dlouhodobě vystaveno v soukromém rodinném muzeu ve Francii !!!
Úvodem: André Courrèges (1923/2016), byl francouzský návrhář, zakladatel domu Courrèges. Propagátor minisukní a kalhot pro ženy, od začátku 60. let vytvářel funkční, strukturovanou módu, symbol své doby, která svými geometrickými tvary a všudypřítomností bílé inspirovala později mnoho stylistů. Poté, co v 50. letech pracoval ve společnosti Balenciaga, založil svůj módní dům v roce 1961. Na podzim roku 1964 měl celosvětový dopad se svou futuristickou módou inspirovanou dobýváním vesmíru. Příliš zkopírovaný, pak se zastavil ve své činnosti aby pak pokračoval, a konečně vytvořil několik produktových řad. Přezdívá se mu „Le Corbusier“ módy.
MADE IN FRANCE. LIMITOVANÁ EDICE !!!  RARITA !!! DESIGNOVÁ  ZÁLEŽITOST !!! VZÁCNOST!!!  SBĚRATELSKÝ KOUSEK !!!
Velmi hezky zachovalé, zcela kompletní, designové a velmi elegantní dámské jízdní kolo zn. PEUGEOT Typ V 35 BAC - ANDRÉ COURRÉGES  z první poloviny 80. let minulého století. Rok výroby 1984. 100% originální stav !!! Limitovaná edice. Popis a vybavení kola: Výrobní štítek umístěný dole na rámu kola, Vše je signováno inicály módního návrháře André Courrégese - "AC" !!! Vše je bílo-modro-stříbrné . Propracovanost do posledního detailu !!! Detailová vypracovanost a barevná preciznost a sladění jednotlivých dílů - prvků!!!  Velmi hezky zachovalý původní bílý lak vč. modro-stříbrných doplňků.. Krásně zachovalé nápisy a loga PEUGEOT a "AC" . Chromovaná řidítka s modrými rukojetěmi, Velký  chromovaný zvonek REICH PEUGEOT -  Made in France, hliníkový představec řidítek ATAX, hliníkové brzdové páčky ALTENBURGER, hliníkové brzdy WEINMANN SYMETRIC, přehazovačka STURMEY ARCHER - Made in England,  v bílé brvě s ovládáním na pravé straně řidítek,  celokryt řetězu v barvě kola , tedy bílo-modro-stříbrné s logem  "AC" (André Courréges) . Blatníky, v barvě kola tedy bílé, s modro-stříbrným pruhem.,  kryty - slídy zadního blatníku v bílo-stříbrné barvě v perfektním stavu, originál stříbrné sedlo s nápisem COURRÉGES  a bílým spodním "doplňkem" - Made in France , chromované páky šlapek , bílé šlapky LYOTARD s oranžovými odrazkami CIBIE, chromované ráfky  RIGIDA Chromage Superchromix , chromované středy ráfků NEW STAR - vpředu, vzadu STURMEY ARCHER,  celobílé pneumatiky 650B s modrými iniciálami "AC" (André Courréges) , oranžové bezpečnostní odrazky v kolech, průhledné čepičky ventilků. Přední světlo,  zadní světlo, dynamo - vše zn. SOUBITEZ (obě světla samozřejmě svítí). Zadní světlo má bílý plastový kryt. Dynamo má oba plastové díly také bílé. Bílá pumpička francouzské značky AFA.  Velký  zadní nosič v bílé barvě s velkou červenou odrazkou, hliníkový stojánek ESGE PLETSCHER s bílým zakončením, Neskutečně designové bílo-modro-stříbrné brašny "trojúhelníkového" tvaru!!! atd atd.
Celkově -  tento bicykl "nepatří" na silnici. Je to opravdová sběratelská lahůdka. Určeno spíše k vystavení. Může být ozdobou módního "butiku", může být součástí nějaké krásné sbírky, Může být ozdobou "luxusní" kanceláře. Měl by být tam, kde bude dělat radost a zachová si tento 100% původní krásně zachovalý stav !!!
LIMITOVANÁ EDICE !!!  RARITA !!! DESIGNOVÁ  ZÁLEŽITOST !!! VZÁCNOST!!!  SBĚRATELSKÝ KOUSEK !!! (velikost 50)