logologo

Mercier Rose Sport, 73, Special PRO, klasika

Moto na prodej  >  Bicykly - jízdní kola
 
Cena:
Dohodou
Mám zájem
Dostupnost:
Skladem
 
Země původu: Francie
Rok výroby: 1973
Stav exponátu: Původní
Počet kusů exponátu: 1
Počet exponátů ve stejné kategorii: 97
 
Informace o exponátu
Mercier Rose Sport, 73, Special PRO, klasika
 
RADOST JEZDIT !!! MADE IN FRANCE !!! Úvodem : Legendární francouzská značka jízdních kol Mercier byla založena v roce 1924 ve městě  Saint-Étienne p. Émile Mercierem. Značka má v roce 1933 profesionální cyklistický tým. V 60. letech je na vrcholu díky Raymondu Poulidorovi, který soutěžil s Jacquem Anquetillem v Tour de France. V roce 1964 získal Poulidor, mimo jiné, Milan-San Remo a Tour of Spain. Po vítězství na Vueltě začal Poulidor bojovat s Anquetillem v Tour de France v roce 1964. Poulidor skončil druhý . I když Poulidor nezískal vítězství v Tour u  fanoušků, byl mnohem populárnější než vítěz Anquetil. Poulidor jezdil od roku 1960 do roku 1977 u týmu Mercier .
Mercier zůstal v soutěžích až do roku 1984 (Joop Zoetemelk, byl první závodník, který vyhrál jak Olympijádu tak Tour de France, 1980).
Velmi hezky zachovalé, zcela kompletní, perfektně fungující  silniční kolo MERCIER SPORT - TUBES ALLÉGÉS SPECIAL PRO , GARANTE SERVICE DE COURSES  z počátku 70. let minulého století , rok výroby 1973 s původní  růžovou barvou (typickou pro závodní kola této značky v 70. letech)  a bílo černými etiketami . Nádherně tvarované "mufny" lemované zlatými linkami.  Nádherná (typická) růžová barva s dobovou patinou. Kolo je od dobového prodejce jízdních kol ve Francii: CYCLES-SPORTS SFM 23Bd Gambetta, Narbonne, France. Všechny nápisy Mercier jsou velmi krásně zachovalé. Kolo je připravené na sezónu. Excelentní technický stav !!! Vše funguje tak jak má!! Béžovoboké galusky, kožené sedlo , vínové omotávky, duralové ráfky,  atd atd.
Vybavení a popis kola : rám  TUBES ALLÉGÉS SPECIAL PRO . Barva: původní typická růžová se zlatým zdobením mufen a bílo - černými nápisy MERCIER.  Přední vidlice kombinace chrom vs. lak - ukončení francouzsou trikolórou. Kované patky. Nádherně tvarované mufny. Hliníková řidítka (berany) s nádherným gravírováním: MILREMO, ATAX FRANCO ITALIA D352 a vínovými omotávkami,  hliníkový představec. Brzdy: hliníkové MAFAC RACER, hliníkové páčky brzd  MAFAC . Kožené  sedlo BROOKS PROFESSIONAL, chromovaná sedlovka. Přehazovačka , páčky přehazovačky, přesmykač, uchycení - vše: SIMPLEX. Galusky:  béžovoboké MICHELIN EFECT SPORT 700X20C - Made in France (perfektní stav) . Duralové  ráfky  MAVIC (Made in France), hliníkové středy ráfků SHIMANO, rychloupínáky SHIMANO . Hliníkové páky šlapek NERVAR - Made in France. Šlapky: DUAL SPRINT - Made in Italy, klipsny:  chrom AFA CHRISTOPHE, kožené bílé řemínky ,  atd atd.....
Celkově: Velmi hezky zachovalé silniční kolo MERCIER ze 70. let minulého století s typickou závodní růžovou barvou  !!! Špičkový technický stav !!! Připraveno !!! Parádní klasika z počátku 70. let !!! (velikost "53" ). RADOST JEZDIT !!!