logologo

Velosolex - Motobecane Export 3800, r. 1984

Moto na prodej  >  VeloSolex
 
Cena:
Dohodou
Mám zájem
Dostupnost:
Prodáno
 
Země původu: Francie
Rok výroby: 1984
Stav exponátu: Původní
Počet kusů exponátu: 1
Počet exponátů ve stejné kategorii: 5
 
Informace o exponátu
Velosolex - Motobecane Export 3800, r. 1984
 
Velmi vzácné francouzské motokolo VELOSOLEX  MOTOBECANE TYP 3800 EXPORT z roku výroby 1984 !!! V 80. letech přišla továrna Solex s další inovací svých velmi úspěšných modelů a to modelem 3800 "Export" , který se liší určitými změnamy od klasické verze S3800: Na typ EXPORT se adaptovala řidítka z modelu 5000 vč. spouštěcícho pákového mechanismu na pravé straně nádrže (posunutím páky dopředu se motor sklopil na přední kolo). Další inovací bylo umístění předního světlo zn. CEV  (vyráběné v Itálii) mezi řidítka . Kryt vzduchového filtru byl celý černý - tedy neměl vpředu nálepku s označením S3800. Toto logo se znovu objevilo v roce 1986. Označení 3800 se posunulo dolů na plast mezi kryt magneta a nádrž. Na rámu z obou stran byly nápisy Solex nebo Motobecane (model Motobecane byl vyráběn velmi málo, proto je v současné době o trochu vzácnější než "klasický" Solex Export) . Samozřejmostí byla "otočná" rukojeť. "Nostalgicky" otočené hliníkové páčky brzd zůstaly. Kromě tradiční černé barvy se  model vyráběl ještě ve 2 dalších barvách  a to červené a modré.
Popis a vybavení motokola: VELOSOLEX  MOTOBECANE TYP 3800 EXPORT z roku výroby 1984. Obsah motoru 49cm3. Momentálně nepojízdné. Svíčka jiskru hází. Motor se točí. Jízda nezkoušena. Původní černý lak s dobovou patinou a oděrky . Chromy na ráfcích bohužel špatné. Plastové díly na svůj věk 39 let zachovalé. Ráfky original RIGIDA Chrolux Chromage Superieur - Made in France. Celočerné pneumatiky  MICHELIN - Made in France. Přední světlo original zn. CEV (Made in Italy) . Nápisy Motobecane, 3800  i kovový štítek na krku řidítek . Sedlo original Velosolex - PRYMA TRANSAT. Etiketa původního prodejce motokola:  CYCLES - CYCLOS, MAILLARD DOMINIQUE, 32 RUE DES CORDELIERS, LONS LE SANIER, FRANCE (etiketa je ve spodní části zadního blatníku a je hezky zachovalá) . Zadní světlo s označením "M" - Motobecane. Černé šlapky. atd. atd........
Celkově - velmi vzácné motokolo zn. VELOSOLEX - MOTOBECANE 3800 EXPORT v původním, zachovalém, momentálně nepojízdném stavu. Udělejte si radost. Veterán nikdy neztrácí na hodnotě. Při slušném a korektním jednání, se nebráníme rozumné cenové dohodě.