logologo

Velosolex Type 330 od Pithiouda, r. 1954, krásný originál

Moto na prodej  >  VeloSolex
 
Cena:
Dohodou
Mám zájem
Dostupnost:
Skladem
 
Země původu: Francie
Rok výroby: 1954
Stav exponátu: Původní
Počet kusů exponátu: 1
Počet exponátů ve stejné kategorii: 5
 
Informace o exponátu
Velosolex Type 330 od Pithiouda, r. 1954, krásný originál
 
P.S. Vlastnit  Velosolex není samozřejmost, je to  výsada, vyjímečnost  a dobrý vkus. Ten kdo již má Velosolex je tím šťastnějším člověkem na této planetě. Kdo nemá Velosolex, jakoby nebyl..... . 70 let starý krásný originál !!! Model 330. Pro vyznavače původních stavů !!! Původní, zcela kompletní, hezky zachovalý, pojízdný, plně funkční stav !!!! VELOSOLEX TYP 330 z roku výroby 1954 od dobového prodejce motokol Velosolex ve Francii: PITHIOUD 150 AVENUE DE SAXE, LYON - 9 RUE DE LA BARRE, FRANCE. Etikety tohoto prodejce jsou na rámu, zadním blatníku, krytu magneta a nádrži. Obsah motoru 49cm3 . Motokolo je v hezky zachovalém, původním, zcela kompletním , pojízdném, plně funkčním stavu s dobovou patinou, vč. velmi málo vídaných krásných dobových doplňků: krásně zachovalý, funkční zvonek umístěný na předním blatníku zn. LIBERATOR S.G.D.G., kde funkčnost a "zvonění" vytváří rolnička, která se připojí k přednímu kolu - opravdu krásný dobový prvek. Original hliníková pumpička zn. BAMBY, nádherný a velmi vzácný hliníkový ochranný rám motoru zn. TIGRA, 2 dobové brašny na zadním nosiči, původní nářadí. Popis a vybavení motokola: Původní černý lak s dobovou patinou vč. krásně zachovalých a viditelných červených a bílých linek. Chromovaná řidítka, na levé straně řidítek je ovládání velmi vzácného zvonku, hliníkové nostalgicky otočené bzdové páčky. Špalkové brzdy BREVETE S.G.D.G., černé kožené sedlo zn. TERRY. Přední světlo, zadní světlo CIBIE (obě světla svítí). Zadní nosič je vybaven schránkou na nářadí (vč. original dobového nářadí s označením SOLEX). Hliníková pumpička BAMBY, dvě dobové brašny šedé barvy s červenými lemy. Běloboké pneumatiky 600x45B TYPE YY (perfektní stav), ráfky RIGIDA Chromage Superieur. 2 špalkové šlapky. Blatníky, kryt řetězu, rám, stojánek - vše s hezky zahovalými červenými a bílými linkami.
Velosolex startuje na šlápnutí a jede velmi hezky.  Motor běží hezky a potichu, světla svítí, brzdy brzdí. Vše funguje tak jak má!!
Celkově - velmi hezký pojízdný plně funkční, velmi vzácný 70 let starý originál !!! Druhá modelová řada značky Velosolex. Velmi vzácné a v dnešní době již velmi těžko sehnatelné (v tomto původním stavu) !!! Modelová řada 330 patří dnes spolu s první modelovou řadou "45" mezi nejvyhledávanější, zároveň však i mezi nejdražší typy značky Velosolex. Znalci značky vědí své.....Vlastnit Velosolex Typ 45 nebo 330 v původním stavu = vlastnit opravdový diamant této značky !!!
Pozn. množství fotografií vypoví více než jakýkoliv popis.......VELOSOLEX JE LEGENDA LEGEND !!!