logologo

Mercier z Carcassonne, krásná klasika, Columbus,

Moto na prodej  >  Bicykly - jízdní kola
 
Cena:
Dohodou
Mám zájem
Dostupnost:
Prodáno
 
Země původu: Francie
Stav exponátu: Původní
Počet kusů exponátu: 1
Počet exponátů ve stejné kategorii: 118
 
Informace o exponátu
Mercier z Carcassonne, krásná klasika, Columbus,
 
RADOST JEZDIT !!! MADE IN FRANCE !!! Úvodem: Legendární francouzská značka jízdních kol Mercier byla založena v roce 1924 ve městě  Saint-Étienne p. Émile Mercierem. Značka má v roce 1933 profesionální cyklistický tým. V 60. letech je na vrcholu díky Raymondu Poulidorovi, který soutěžil s Jacquem Anquetillem v Tour de France. V roce 1964 získal Poulidor, mimo jiné, Milan-San Remo a Tour of Spain. Po vítězství na Vueltě začal Poulidor bojovat s Anquetillem v Tour de France v roce 1964. Poulidor skončil druhý . I když Poulidor nezískal vítězství v Tour u  fanoušků, byl mnohem populárnější než vítěz Anquetil. Poulidor jezdil od roku 1960 do roku 1977 u týmu Mercier .
Mercier zůstal v soutěžích až do roku 1984 (Joop Zoetemelk, byl první závodník, který vyhrál jak Olympijádu tak Tour de France, 1980).
Velmi hezky zachovalé, zcela kompletní, perfektně fungující silniční kolo MERCIER SPORT - Mercier Fabrication Garantie z přelomu 70./80. let minulého století s původní krásnou modrou metalízou a bílo černými nápisy MERCIER. Kolo je od dobového prodejce jízdních kol ve Francii: CYCLES LARRUY CITE 2 CARCASSONNE FRANCE. (etiketa tohoto dobového prodejce je ve spodní části rámu a je velmi hezky zachovalá). Kolo je připravené na sezónu. Excelentní technický stav !!! Vše funguje tak jak má!! Vč. krásného dobového doplňku - měřiče km francouzské značky HURET MULTITO. Měřič samozřejmě funguje.
Vybavení a popis kola : rám COLUMBUS AELLE. Barva: původní modrá metalíza se zlatým zdobením mufen a bílo-černými nápisy MERCIER. Kované patky. Nádherně tvarované mufny. Hliníková řidítka (berany) s krásným gravírováním KIPRIM a šedými omotávkami, hliníkový představec, hliníkové brzdy MAFAC, hliníkové páčky brzd MAFAC - FRANCE. Černé sedlo REYDEL, chromovaná sedlovka. Přehazovačka SIMPLEX SX410, hliníkové páčky přehazovačky, uchycení - vše SIMPLEX. Béžovoboké pneumatiky JILUER SPORT 700X25C. Duralové ráfky  MAVIC Module "E" 700C (Made in France), hliníkové středy ráfků NORMANDY, rychloupínáky MAILLARD. Hliníkové páky šlapek SOLIDA - Made in France. Hliníkový převodník. Hliníkové šlapky LYOTARD, chromované klipsny CHRISTOPHE, kožené bílé řemínky LAPIZE, příprava pro držák láhve,  atd atd.....
Celkově: Velmi hezky zachovalé silniční kolo MERCIER s velmi krásnou modrou metalízou !!! Špičkový technický stav !!! Připraveno !!! Parádní klasika z přelomu 70./80. let. RADOST JEZDIT !!!